TOSHIBA B-SX5 BARKOD YAZICI

Toshiba B-SX5 barkod yazıcı şeritli ve şeritsiz baskı yapabilen yüksek kaliteye sahip endüstriyel yazıcıların özellikleri mevcuttur. Bu yazıcı bir zamanlar çok kullanılan B-572 modelinin yerine güncellenerek üretilmiştir. Sahip olduğu başarılı performans ile üretim, kimya, ilaç, tekstil, elektronik ve retail gibi sektörler için üretilmiştir. Bu sektörlerde başarılı performansı ile kullanıcıların memnuniyetine sunulmuştur.

Yüksek hızda baskı özelliğini geliştirebilmek için 32 BIT RISC işlemci kullanılmıştır. Programlar ve geniş bilgi dosyalarını saklayabilmek için 8/16 MB DRAM görüntü ön belleği ile 4 MB flash hafızası içerir. Baskı kafasına, merdaneye, etiket yoluna ve sensörlere erişim geniş açılma mekanizmasıyla kolaya indirgenmiştir.

Yazıcının beraberinde kullanıcı kılavuzu, teknik klavuz ve Bartender TEC ultra light etiket baskı programını içeren bir Cd Rom vardır. Toshiba B-SX5 modeli 100 km kafa ömrüne ve ucuz kafa fiyatı ile kullanıcına büyük imkanlar sağlar.

Toshiba B-SX5 diğer cihazlara oranla ilerlemiş özelliklere sahiptir. Internet, elektronik posta, FTP, XML VE BCI fonksiyonlarını içerisinde barındırır. Uzaktan yazdırabilme, uzaktan etiket formatı yüklenmesi ve güncellenmesi, hatalara karşı yeterli uyarı sistemi, uzaktan teknik destek ve BCI yı kullanarak bilgi kullanımı imkanı bulunmaktadır. FTP server ı ile data transferi protokolunden geçerek bilgi transferine olanak sağlar.

Internet hizmet sağlayıcıları ile yazıcı ön belleğini, yazıcı durumunun gözlenmesini ve güncellenmesini, parametre ayarlarını önermeyi ve internet tabanlı olan formların doldurulmasını yada bilgi gönderimiyle etiket basılımına imkan tanır. XML dosyaları yazıcı tarafından otomatik olarak alınıp doğru etiket formatıyla kullanılabilir.

Toshiba B-SX5 barkod yazıcı etiketleri basabilmek için elektronik posta alabilir, basım bitince geri bildirim sağlar. Hatta bir hata oluştuğunda gerekli adrese haber verir. BCI temel programlarını çalıştırıp düzensiz gelen yazımların doğru etiket formatlarına çevrilmesini sağlar. Bu yazıcıya var olan sisteme yazılım değişimi olmaksızın bağlanma imkanı verir. Yazıcı standart olarak şerit tasarrufu sağlar ve etiket soyucu ile sarıcı mekanizmaya sahiptir.

B-SX5 şeritsiz ve kağıtsız hesaplandığında 19 kg ağırlığına sahiptir. Baskı genişliği 127.5 mm, baskı uzunluğu 1498 mm, baskı hızı 203 mm/saniyedir. Toshiba tarafından 1 yıllık bakım ve garanti kapsamındadır.

Leave a Reply