Barkod Etiketlerin Kullanım Süreleri Nelerdir?

Barkod Etiketlerin Kullanım Süreleri Nelerdir?

Tüm etiket türleri, barkod etiket olarak karşımıza çıkar. Kullanım oranı çok fazla olan etiketler, hayatımıza özellikle alışveriş yapmamıza büyük avantaj sağlar. Alım satış yapılan bütün firmalar da, barkod etiketler kullanılır. İşletme sahibi barkod etiketleri sayesinde, ürünlerinin sayısı ve fiyatlarını otomatik ve yanılma payı olmadan kolaylıkla öğrenirler. Özellikle kasalar da, büyük avantaj sağlayan etiket çeşitleri ni, sisteme okutulduğu anda tutarını belirleyeceği için, kasada hesaplama yapmak gibi sorunlarla uğraşılmaz. Her ürünün üzerine yapıştırılan etiketler, ürünün özelliklerine göre seçilir. Bu saye de uzun kullanım süresi oluşturulur ve işletme zarara uğramaz.

Kullanım süresi 6 ay ya da 9 ay olan barkod etiketler:  

Barkod Etiketlerin Kullanım Süreleri Nelerdir?

Diğer barkod etiket türlerine göre, kullanım süresi kısıtlı olan barkod etiketi türü, termal barkod etiketler olarak karşımıza çıkar. Termal Barkod etiket üretilirken, ribona ihtiyacı olmadığı için fiyat aralığı en uygun olarak karşımıza çıkan barkod etiket cinsi, termal barkod etiketlerdir. Fiyat aralığı en uygun olan etiket cinsi olduğu için, işletmeler sıklıkla termal barkod etiketi tercih ederler.

Eco termal barkod etiket özellikleri ve kullanım süresi;

Eco termal barkod etiket, diğer etiket türlerine göre daha hassas olduğu için, kullanımına dikkat edilmesi gerekir. Özellikle sulu ürünler de kullanılması tavsiye edilmez. Plastik içeren ham maddesi sayesin de, diğer etiketlere oranla daha ucuzdur. Çevreye zararı bulunmayan eco termal barkod etiket, doğal şartlarda 1 ay süre zarfında ayrıştırılacaktır. Kuru bakliyat gibi ürünlerde kullanıldığın da, işletme tarafından verimli bir şekilde kullanılabilir. Özellikle oto galerilerde, sıklıkla tercih edilen Eco termal barkod etiket, marketlerde de rahatlıkla kullanılabilir. Kullanım süresi 3 ay ve üzeridir, doğru ürünler de kullanırsanız bu süre 6 ayı geçer. Kullanın süresi bitmeye yaklaşırken, Eco termal barkod etiket içinde bulunan termal madde sayesin de, renk değiştirmeye başlayacak ve rengi tamamen değiştiğinde kullanılamaz hale gelecektir. Kullanım süresi kısıtlı olduğu için, Eco termal barkod etiketi, sık tüketilen ürünler de kullanırsanız, sürekli etiket değiştirme derdiniz ortadan kalkacaktır.

Lamine termal barkod etiket ve kullanım süresi;

Lamine termal barkod etiket cinside, Eco termal etiket gibi termal maddenin sıvılaştırılıp basılması sonucu elde edilir. Lamine termal barkod etiket, diğer termal barkod etiketlere göre %30-%40 civarın da, daha dayanıklıdır. Bunun en önemli nedeni üzerinde bulunan, şeffaf koruyucu plastik bir tabaka olmasıdır. Bu koruyucu plastik tabaka etiketi dış faktörlere karşı daha dayanıklı bir hale getirir. Bu sayede nemli ortamlarda daha uzun süre, rahat bir şekil de işletme sahipleri tarafından kullanılabilir. Kullanım süresi doğru şartlar altın da 9 ayı geçer. Bu da işletme sahiplerine daha fazla avantaj kazandırır. Üzerinde bulunan şeffaf koruyucu plaka yüzünden, fiyatı Eco termal barkod etikete oranla daha fazladır. Kullanın süresi solan la süresi dolan lamine termal barkod etiketler, koruyucu şeffaf plakayı atarak rengini karartmaya başlatacak ve kullanılamaz duruma gelecektir. Bu aşamaya varmadan önce, Eco termal etiket gibi hızlı satılan ürünler de kullanırsanız zarar etmezsiniz.

Kullanım süresi 1 yılı geçen barkod etiket türleri:

Kullanım süresi 1 yılı aşan barkod etiket türleri kağıt bazlıdır. Üretimi esnasın da, ribon kullanılmasına ihtiyaç duyduğu için, fiyat aralığı ribon kullanılmayan etiketlere göre, daha fazla olarak karşımıza çıkar. Bunun dışın da, kullanım süresi olsun dış faktörlere olan direnci, diğer barkod etiket türlerine göre daha avantajlıdır. Dış faktörlerden kolay kolay etkilenmeyen kağıt bazlı barkod etiketleri dilediğiniz üründe rahatlıkla kullanabilirsiniz. Kullanım süresi uzun olduğu için doğru kullanım alanların da, yani raflar da bekleyen ürünlerin üzerinden kullanılırsa çok verimli bir şekilde tüketilebilir.

Kuşe barkod etiket ve kullanım süresi nedir:

Kuşe barkod etiketler, karşınıza çıkabilecek en dayanıklı barkod etiket türüdür. Dezavantajı diyebileceğimiz özelliklerinden biri kağıt bazlı olduğu için kolayca yırtılabilmesidir. Bu durumun dışında, işletmeye herhangi bir sorun çıkarmayacaktır. Kuşe barkod etiketlerin kullanım süresi uygun koşullar da 6 yılı geçer. Barkod okuyucu tarafından, yüzeyinin pürüzsüz olması sayesin de rahatlıkla okunabilir ve kasa da bir sorun çıkartmaz. Siz de doğaya zarar vermeyen barkod etiketleri satın almak istiyorsanız barkodcarsi.com sitesine uğrayabilir ve fiyat aralığını kolayca öğrenebilirsiniz.

Leave a Reply