Demirbaş Etiketleri

Polipropilen, plastik içerikli sağlam kaynaklı malzemeler ve Ribon kullanımı ile elde edilen demirbaş etiketi, uzun süreler malzeme üzerinde kalması düşünülerek imalatı yapılmış olan etiketlerdir. Üzerinde taşıdığı bilgi ise kullanıcının sistemine bağlı olarak gerçekleştirilen baskılarla ortaya çıkmıştır. Çoğunlukla işletme içinde kullanılan ve insanlara zimmetli olarak verilen bu malzemelerin bir sistem tarafından kontrol edilmesi, hem işçi hem de işverenin işine gelen bir durumu ortaya koymaktadır.

Demirbaş etiketi üretmek için kullanılan hammadde ne kadar dayanıklı olursa onun üzerinde bulunan ve el terminalleri ile kolayca okutulması gereken bilgiler de o derecede uzun süreli dayanacaktır. Kutu, ambalaj ve direk olarak ürün üzerinde kullanılmak üzere kâğıt malzemesinden yapılan etiketlerin aksine içinde dayanıklı kimyasal maddelerin katılımı ila hazırlanmış olan etiketlerin, işlevselliğe kattığı özellik bu tür malzemelerin kaybolmadan kullanılmasına ve belli bir sistem içinde gerekli bilgilerine kolayca erişim imkânı sağlayacaktır. Yazılım programları üzerinde çok yoğun çalışmalar ve işletmelerin de bu programlardan yararlanma isteği, malzemelerin ne durumda olduğu konusunu da net bir şekilde sisteme aktarmaya yarayacaktır.

Silver bir renk olup, genelde demirbaş etiketi olarak diğer ürünlerden ayrılmasına da yarayan bir uygulama olarak kullanılmaktadır. Akrilik bir yapıştırma sistemi sayesinde su bile çözücülük görevi yapamayacağı için etiketin uzun sürekli dayanıklı olmasına neden olacaktır. Üretim ve satış işlemini gerçekleştiren baskı merkezlerinden bu etiket ile ilgili çok daha ayrıntılı bir bilgi alımı sağlanabilir.

Leave a Reply