Termal Etiketler

Termal Etiketler

Termal EtiketTermal etiketler kullanıldığı sektörlerde farklı isimler alıyor olmasından dolayı çeşitlidir. Kısa süreli bir etiket kullanıp aynı zamanda dayanıklı ve kaliteli olmasını istiyorsanız lamine termal etiketi seçmek doğru olacaktır. Lamine termal etiket direkt termal baskı yöntemi ile üretilmektedir. Direkt termal baskı yöntemiyle üretiliyor olmasından dolayı yüksek baskı kalitesi vardır. Direkt termal basım daha çok gıda, kargo, lojistik ve tekstil gibi alanlar için basılan etiketler için kullanılmaktadır. Lamine termal etiket de bu alanlarda kullanılacak olan dayanıklılığı eco termal etikete göre daha yüksek bir etiket türüdür. Ancak şöyle bir yanı da var ki direkt termal basım yöntemiyle üretilmiş olan etiketler kısa süreli kullanımlar için uygundur.

Lamine termal etiketi de kısa süreli kullanımlar için hazırlanmış fakat buna rağmen kaliteyi, sağlamlığı ve gösterişi ön plana almıştır. Eco termal etiket de direkt basım yöntemiyle üretilmiş olup o da raf süresi kısa olan bir etiket türüdür. Eco termal etiketler çok geçmeden bozulmaya uğrayıp kararma yapmakta ve müşterinin göz zevkini bozup müşteriyi üründen uzaklaştırmaktadır. Eco termal etiketler lamine termal etiketlerden %30 daha uygundur fakat müşterinin bu şekilde ürüne ön yargılı davranması bu %30 engelini ortadan aldırmakta ve kullanıcıya cazip gelmektedir. Müşteri memnuniyetini sağlamak için üretilmiş olan bu etiket türünün verimi fazla, performansı ve çekim gücü yüksektir.

Hastanelerde çokça kullanılan etiketlerin uygulandığı alanlar barkod yazıcıları ve etiket Termal Etiketaplikatörleridir. Hastalara muayene olmak için verilen barkod tarzındaki etiketler üzerindeki bilgiler dolayısıyla önem arz etmektedir. Aynı zamanda üzerinde numaraların olması hastane ortamında bir düzen sağlamaktadır. Barkod tarzı etiketlerdeki bilgilerin kaliteli bir şekilde hastalara sunumu gerçekleştirilmektedir. Bu barkod tarzı etiketler hastaların hastane ile ilgili işlemleri bitince atılmaktadır. İşte böyle kısa süreli fakat dayanıklı olan etiketlerin kullanımı için lamine termal etiket tercih edilir.

Sağlık hizmetinde, gıda sektöründe, ulaşım gibi sektörlerde sıkça kullanılıyor olması diğer termal etiketlerden daha çok tercih edildiğini gösteriyor. Sağlamış olduğu hizmet sayesinde bu etiket arkasında güler yüz bırakarak memnuniyet sağlıyor.

Leave a Reply