Datamax M-4210 Etiket Baskı Makinası

Datamax M-4210 barkod etiket yazıcısı, yazdırma hızı olarak bakıldığında  sınıfının en üst düzey performansını  gösteren modellerindendir. Baskı hızı saniyede 254 mm’ye kadar ulaşabilmektedir. RFID özelliği eklenerek üretilmiş olan Datamax M4210 Şerit kullanımlı baskı metodu ile çalışarak baskı yapmaktadır. İçerisinde olan bağlantı  arayüzleri seri port, paralel port ve USB girişlerinden oluşmaktadır. Mevcut olan Windows sürümlerine uyumlu sürücü desteği olan Datamax M 4210 yazıcıya isteğe bağlı olarak bir çok ek  özellik ilave edilebilmektedir. Opsiyonel olarak ilave edilebilecek özellikler arasında  kesici ve soyucu ünite, etiket sarıcı ve Real Time Clock (eş zamanlı saat kartı) örnek olarak gösterilebilir. 128 x 64 pixel boyutlarında türkçe dil seçeneği  bulunan kolay kullanıma sahip  LCD ekranı ile baskı ayarlamaları kolay bir şekilde yapılabilmektedir.Ayrıca sahip olduğu LCD ekranı baskı üretim aşamasında kontrol mekanizması görevi üstlenerek yapılan baskıların kontrol edilmesini sağlar. Böylece baskı uygulamaları sağlıklı bir şekilde ilerlemiş olur. Dayanıklı yapısı ile uzun ömürlü olarak kullanılabilmektedir. Kullanıcı dostu özelliği taşıyan bu cihaz hızı ve maliyeti ile firmaları da memnun edebilmektedir.

 

Teknik Özellikleri

Datamax M serisinin ürünü olan 4210 barkod etiket yazıcı ribonlu yazdırma ve ribonsuz yazdırma özelliğiyle çalışır. 203 dpi 8 nokta mm2 baskı çözünürlük kapasitesine sahiptir. Baskı hızı en fazla 254 mm sn, baskı genişliği ise en fazla 108 mm dir. Baskı uzunluğu en fazla 2514.6 mm ye kadar yapabilmektedir. Bağlantı tipleri arasında Paralel port, RS-232, USB yer alır. Uuyumlu oldugu barkod kodları arasında UPC / EAN / JAN, Code 39, Code 93, Code 128, EAN 128, NW7, 5, ITF, Postnet, RM4SCC, OSA-kodu, RSS14, Müşteri Bar Code MSI, Endüstriyel 2 kodları yer alır. 2D kodlarla da çalışabilen bu ürünün uyumlu olduğu kodlar ise Data Matrix, PDF 417, Maxicode, QR code, Micro PDF 417, CP Code larıdır. Bellek kapasitesi ise 8 MB SDRAM ve 2 MB Flash bellek tir. İsteğe bağlı olarak Ethernet Kartı ve Kablosuz Lan özelliği eklenebilir. Boyutları 259 mm, 257 mm ve 462 mm dir. Ağırlık kapasitesi etiket ve ribbon dahil değilken 12.2 kg dır.

Datamax M 4210 barkod etiket yazıcının kurulumunu Datamax ın kendi teknik ekibi yapar. Kurulum aşamasında detaylı olarak nasıl kullanıldığı konusunda kullanıcıya bilgi verilir. Bir yıl boyunca Datamax ın garanti ve güvencesi altındadır.

Leave a Reply